Upravit stránku

Jedná se o základní kurz, všechny ostatní na něho navazují. Během víkendu se naučíte kreslit portrét.

Portrétem se začíná z několika důvodů. Za prvé se většina lidí domnívá, že je to absolutně to nejtěžší, co mohou nakreslit. Tak abyste si dokázali, že kreslit může každý, začnete právě tím nejtěžším a uvidíte, že to vážně jde. Dalším důvodem je skutečnost, že na portrétu, respektive na lidském obličeji, nám oči ve spolupráci s mozkem nejvíce lžou a upravují realitu.

Celý kurz se kreslí tužkou, během prvního dne se naučíte správně pozorovat kreslené objekty, odhalíte negativní prostory, vyzkoušíte si kresbu bez předsudků a nakreslíte portrét z profilu. Už v sobotu budete mít radost ze svého pokroku a užijete si několik zajímavých cvičení.

Druhý den budete kreslit svůj první krásný portrét. Seznámíte se s několika technikami a základy stínování. Budete překvapeni, jaké schopnosti se ve vás ukrývají.

Kromě toho si odpočinete od každodenního stresu, starostí a zbytečných myšlenkových pochodů.

Uděláte velký pokrok a pak už bude pouze na vás, jestli se budete chtít zdokonalovat. Pokud ano, každým nakresleným obrázkem se posunete dál, stále lépe budete vnímat všechny tvary, stíny a souvislosti v obrázku, budete přidávat přesnost a detaily.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti