Upravit stránku

Pokud kreslíte portrét, zátiší nebo různé předměty, stačí vám k vyjádření hloubky obrazu stínování. Pokud se ale pustíte do kreslení architektury, krajiny, dopravní techniky a jiných složitějších obrazů, potřebujete vědět ještě něco o perspektivě.

Mnozí z vás o perspektivě slyšeli, možná jste se s ní seznámili ve škole. Ale technikou „pravé mozkové hemisféry“ ji nikdo neučí (alespoň o nikom nevím).

Klasická výuka perspektivy se omezuje na geometrické, matematické a logické vysvětlení horizontu, úběžníků, úběžnic atd.

Ale z úvodního kurzu víte, že rozum a logika jsou v kreslení spíše překážkou a navíc ne každému je výše uvedený postup výuky srozumitelný.

V mém kurzu se naučíte kreslit perspektivně jiným způsobem. Zajímavějším, jednodušším a efektivnějším. Stejným jako v úvodním kurzu.

Navíc se dozvíte něco o vzdušné perspektivě, vysvětlím vám základy správné kompozice a naopak základní chyby v kompozici.

No a pak už budete skutečně perspektivní malíři. :-)

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti