Upravit stránku

ARTETERAPIE

Po celou dobu, co se věnuji kurzům kreslení, mě nepřestává fascinovat proces tvorby účastníků. Brzy jsem zjistil, že oni vlastně svými obrázky mluví, že do nich promítají část sebe samých. Chtěl jsem těm obrázkům více rozumět. Proto jsem začal studovat v Olomouci na Akademii Alternativa obor Arteterapie. Byly to zajímavé a skvělé tři roky, které jsem v roce 2019 ukončil titulem DT – diplomovaný terapeut, který má platnost ve všech státech EU.

A co je vlastně arteterapie?

Arteterapie je stále ještě poměrně mladý obor a jeden směr takzvaných „Uměleckých terapií“, do kterých dále patří Muzikoterapie, Dramaterapie a Tanečně – pohybová terapie. Arteterapie umožňuje vyjádřit emoce a pocity prostřednictvím různých výtvarných technik, postupů a cvičení. Nenásilnou formou pomáhá k pochopení sebe sama i porozumění druhým, k uvědomění a překonání nejrůznějších problémů. Arteterapie se dá nazvat také jako „léčba uměním“, výborně se hodí například k diagnostikování různých problémů u dětí, které o svých „trápeních“ nechtějí mluvit, nebo neumí vyjádřit své pocity verbálně.

 

Arteterapie pomáhá také například těm, kteří se takříkajíc ztratili na své životní pouti, nevědí jak dál a hledají svou podstatu. U některých stačí, když si svůj problém uvědomí a pojmenují, někteří potřebují o něco víc. Mají vyšlapané hluboké koleje svých myšlenek, uvažování a jednání. Nesou si vzorce chování převzaté od rodičů, učitelů a kdo ví, třeba i z dávné minulosti. Málokdo si uvědomuje, že jedna špatně pochopená věta nebo situace z dětství, může člověka ovlivnit na celý život. A nemuselo to být vůbec nic hrozného. Dětská dušička je otevřená všemu a mohou ji formovat i zdánlivé maličkosti.

A jak fungují moje terapie??

 

Hodně se kreslí, maluje nebo i jinak tvoří, hodně se vypráví, rozebírají se hotové výtvory a sbírají niterné střípky souvislostí, odkrývání problémů, které možná pramení úplně jinde, než si kdo myslí. A pak je to také o osobním sledování svých myšlenek, emocí a navyklých vzorců. A to je to hlavní, na čem je potřeba pracovat. Uvědomovat si svoje myšlenky, emoce a své jednání. Proč reaguji takhle, proč mi dělá starosti tohle, proč mě vytáčí tenhle člověk, proč se nedokážu radovat, proč je všechno tak těžké? Tohle nás nikdo ve škole nenaučil. Jak se dostat do svého podvědomí, které tvoří 95% našeho chování. Jak vědomě řídit svoje myšlenky a opustit zažité vzorce. To je fakt výzva. A možná vám k tomu pomůže zrovna právě Arteterapie.

 

Dovoluji si vás tedy pozvat do své pracovny v Hradci Králové, v příjemném prostředí nejstarší části města, v historickém „Paláci občanské záložny“, V Kopečku 163.

Objednávat se můžete na tel. čísle: 737 234 535

Při probíhající terapii nemůžu brát telefony, ozvu se zpátky popřípadě mi můžete zaslat sms nebo email na adresu: koudy@acheronart.cz

Cena jednoho sezení (cca 1 hodina): 600 Kč

 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti